אם התארסתם אז מגיע לכם מזל טוב ואתם מתחילים להתכונן לחתונה.
אחת הבחירות החשובות ביותר היא בחירת אולם אירועים או גן אירועים.
החתונה היא אחד הימים החשובים בחיים שלכם ולכן כל פרט צריך להיות מוקפד על מנת שהחוייה תהיה מושלמת. מעבר על כל הפרטים וסגירת כל הקצוות יתנו לכם אירועי מושלם.בחירה מושלמת של מקום היא הבחירה הראשונה ואחריה כל השאר.


 כל מה שצריך לבדוק לפני בחירת מקום לאירוע

1. האם החתונה מתקיימת בחורף או בקיץ ? בעונות מסוימות עלול לרדת גשם והמקום צריך להיות ערוך לשינוי תוכניות ברגע האחרון.המחירים גם שונים בכל עונה.
2. האם רוצים להתחתן בחתונת צהריים ביום שישי או בחתונה בערב ? חתונה ביום חמישי בערב יותר יקרה מיום אחר וחתונת ערב יותר יקרה מחתונת צהריים. השיקול הוא גם אורך האירוע והאפשרויות לצילומי חתונה לפני.
3. כדאי כמובן להחליט אם להתחתן בגן אירועים או אולם אירועים. זה תלוי בעונות השנה ולכל החלטה יש את היתרון והחסרון שלה.
4. איך נראה גן האירועים או אולם האירועים – אם התחברתם לעיצוב של המקום ולמראה המקום אז מצוין ואם לא אז נסו לבחור עוד מקומות.כדי לשאול אם אפשר לשנות חלק מהעיצוב לפי טעמכם.
5. הכנסו לאתר האינטרנט של המקום. כדאי לאסוף כמה שיותר מידע בעזרת מידע, תמונות וסרטוני וידאו של אירועים שהיו במקום. כדאי גם לאסוף המלצות מאתרי אינטרנט ופורומים ואם אפשר מאנשים שקיימו אירוע במקום.
6. ודאו שלמקום יש את כל הרישיונות הדרושים להפעלה. היו בעבר מקרים שבהם זוגות סגרו על אירוע והמקום נהרס או נסגר זמן קצר לפני האירוע.
7. בואו לאירוע בשעה של האירוע שלכם ונסו להתרשם מכל הפרטים הקטנים שזה מתחיל באייך נראית החנייה בחוץ (האם היא מסודרת ומכוונים אליה את התנועה), האם המלצרים מסודרים ומתקתקים, איך נראים השירותים של המקום, האם הסאונד נשמע טוב, כדאי לשים לב לכל דבר אפשרי.
8. כדאי לקחת בחשבון דרכי הגעה למקום. אם מקום האירוע ממוקם במקום קשה לגישה ועם חנייה קשה זה יכול לגרום לפקקים בדרך ולאי נעימות רבה לחוגגי האירוע. כדאי לברר שלמקום יש דרכי גישה ראויות וחניה מספיקה וגדולה לכל האורחים. במקרים רבים יש גנבות מחניה של אולם אירועים וכדאי לברר את עניין האבטחה. את כל זה ניתן לראות כשבאים לאירוע.
9. כדאי לדבר עם צוות המקום ולראות אם יש איתם תקשורת טובה ואם הם יכולים לעזר בבקשות מיוחד. בקשה מיוחדת יכולה להיות למשל הקמת מתחם קטן לקרובי משפחה חרדים שזקוקים לאוכל כשר למהדרין או כל דבר אחר.
10. מקומות רבים עובדים עם צוות שלהם שזה כולל את הקייטרינג, שרותי צילום אירועים, תקליטן, עיצוב ועוד. כדאי לברר מה קורה אם אתם רוצים להביא מישהו משלכם.


איך בוחרים אנשי מקצוע לאירוע ?

לאירוע אתם צריכים שרותים של איפור, צילום סטילס, צילום וידאו, עיצוב שמלת כלה, תקליטן, עיצוב אירועים וכיו”ב.
כמו בבחירת אולם אירועים גם כאן צריך לבדוק המלצות ומחירים.
הכי טוב זה לקבל המלצות מפה לאוזן. מעבר לזה כדאי להתרשם מעבודות קודמות.
אם זה תקליטן אז ללכת לאירוע שהוא מתקלט בו, אם זה צלם אז לראות עבודות שלו.
תמיד כדאי לבחון כמה בעלי מקצוע.
והעיקר – שיהיה במזל.