חתונה היא אירוע מרגש לכל הדעות, אירוע שחולמים עליו הרבה לפני, מתכננים ומארגנים מבעוד מועד ומקווים שאכן יתממש וייצא לפועל בהתאם לכל התוכניות ויהיה מוצלח ומהנה עבור כל המשתתפים. מרבית הזוגות בוחרים להתחתן בעונת הקיץ המבוקשת, בה העלויות להפקת האירוע הינן גבוהות בשל הביקוש הרב, בעוד שאחרים בוחרים להתחתן בעונת החורף, המאפשרת אירוע באווירה מיוחדת ובסגנון ייחודי לעונה- חתונה שיש לה יתרונות לא מעטים בנוסף לעובדה כי מדובר באירוע רומנטי, הכולל אפשרות ליהנות מתפריט המורכב ממאכלים חורפיים טעימים במיוחד. להלן כמה עובדות שכדאי לקחת בחשבון לגבי חתונת חורף:

חתונה מרגשת וחסכונית

אחד היתרונות הבולטים של חתונת חורף הוא המחיר, חתונת חורף כרוכה בעלויות נמוכות יותר לעומת חתונה בקיץ, במיוחד כשמדובר בחודשים מבוקשים. מאחר ותקופת החורף מבוקשת פחות, עלות המנה במקום הנבחר ושירותי הספקים הינם זולים יותר וקיימת אפשרות להתמקחות לגבי המחיר מול בעלי המקומות והספקים, להם יש פחות עבודה בחודשים הקרים וניתן אף להשיג את הטובים ביותר- אפשרות שאולי לא תהיה רלוונטית בתקופת הקיץ המבוקשת, בה ספקים ומקומות שמוגדרים כמבוקשים נמצאים בתפוסה מלאה.

חתונה למהירי החלטה

חתונות בקיץ, מחייבות סגירה מול המקום, בין אם מדובר בגני אירועים או אולמות אירועים, תקופה ארוכה מראש על מנת להבטיח תאריך מבוקש שנוח לכם וכזה שיהיה פנוי. מקומות מבוקשים שנחשבים ברמה גבוהה, יהיו תפוסים בחודשים החמים הרבה מראש, כך שתאלצו להתפשר על מקום שפחות רציתם או ביום שפחות נוח עבורכם ועבור האורחים. לעומת זאת, חתונת חורף הינה אולטימטיבית למהירי החלטה- כאלה שמעוניינים להרים הפקת חתונה ביום המבוקש, בתקופה קצובה ואינטנסיבית אך כרוכה בפחות לחצים לאורך זמן.

חתונה ללא תירוצים

חתונה המתקיימת בקיץ לרוב מתקיימת בתאריכים בהם רבים שוהים בחו”ל לצורכי חופשה משפחתית או זוגית – כיאה לחופש הגדול ולכן יש סיכויים לא מעטים שחלק מהאורחים יעדרו מהאירוע בעקבות נסיבות מהסוג. בנוסף, תקופת הקיץ היא תקופה המאופיינת באירועים רבים ואנשים בוחרים לוותר על חלקם לאור בעיות תקציביות ומתוך רצון לחסוך במה שניתן. לעומת זאת, אם יש חתונת חורף אז אין תירוצים. למעט אלו היוצאים לחופשות סקי, היתר פנויים, בארץ ואינם סובלים מעודף אירועים סמוכים. כך תוכלו למקסם את הסיכויים שאכן ההיענות לאירוע תהיה גבוהה.

שילוב של טבע ותנאים אופטימאליים

בחתונת חורף אפשר לבחור כלוקיישן אולם אירועים, כאשר המבחר הוא מבין אולמות אירועים בשרון, במרכז, בשפלה או בצפון – בהתאם למיקום הגיאוגרפי המועדף, או להעדיף גן אירועים ואז המבחר הוא מבין גני אירועים בשרון או באזור אחר המציעים, בנוסף לגן עצמו גם אולם ממוזג. האפשרות האחרונה מציעה שילוב של טבע ותנאים אופטימאליים באירוע המאופיין באווירה רומנטית ומיוחדת, כאשר שלב קבלת הפנים וטקס החופה יהיה תחת כיפת השמים והאירוע המרכזי במתחם בתנאים אופטימאליים בהתאם לתנאי מזג האוויר.

חתונת חורף – אז למה עוד כדאי

מעבר ליתרונות שצוינו, יש לקחת בחשבון שחתונת חורף היא חתונה בה מזיעים פחות – יתרון משמעותי מבחינת הנוחיות וההופעה המטופחת באירוע הן של בני הזוג והן של האורחים, שמשקיעים לא מעט בהופעה החגיגית גם מבחינת האיפור וגם מבחינת התסרוקת המושקעת. בנוסף, אחרי חתונת חורף ניתן לצאת לנפוש לירח דבש במקומות מומלצים במיוחד כמו תאילנד, אוסטרליה, קוסטה ריקה, קובה ועוד. כדאי גם לקחת בחשבון כי במרבית הימים בחורף בארץ, הטמפרטורות מאוד נוחות ומזג האוויר נעים, הרבה יותר מאשר בחודשי הקיף הלוהטים, כך שבהחלט מדובר בשיקול בבחירת מועד האירוע הגדול.